Říjen 2013

Volby 2013

26. října 2013 v 20:55 | Denisa Veselá |  Názory
Tématem týdne na blog.cz jsou "VOLBY"
Protože mám spousta svých názorů a otázek na ostatní lidi, rozhodla jsem se svůj první článek na téma týdne napsat a trochu Vás s volby seznámit.

Když jedete do práce, školy nebo se jen tak procházíte ve městě, tak jste si určitě všimli reklam s názvy jako je TOP 09, ODS, ČSSD atd,.... Mladí lidé stojící u stánku podávající lidem bonbony, balonky přehlédnout opravdu nejde. Jsou to lidé, kteří se snaží u lidí vzbudit zájem o danou stranu kvůli podpoře a volebního listu.

Nejprve bychom mohli začít s tím, co to vlastně VOLBY jsou
Každý plnoletý člověk v České Republice má právo dát hlas (volební list) svému kandidátovi. Strana která vyhraje převezme moc. Politická strana prosazuje určitou ideologii, nebo je vytvořená za účelem řešení nějakého problému.

K dnešnímu dnu uzavření voleb nevím jak se vyjádřit. Ano, jsem sice sedmnáctiletá studentka oboru kadeřník a nevím jak to tu chodilo v době komunismu, na jednu stranu vím že to nechci zažít! Takový odpor k Českému národu jsem nikdy nezažila. Myslím si, že lidé kteří zažili KSČM nebo ČSSD měli uvážit chytře své rozhodnutí. Přeci nechtějí aby se jako kdysi uzavřeli hranice, aby průměrný plat byl minimálně 12 000,- co jsem četla na stránce strany ČSSD. Mladý plnoletý smradi tu jednou do prčic budou žít a ani jedna zmínka o tom že budou volit (aby něco změnili) nebo o tom diskutovali, tak o tom já nic nevím ani neslyším. Rodina od přítele se shodla na tom, že pokud postaví vládu tak, aby tam byli komouší což se může stát kdyby ČSSD se s nimi dali dohromady, tak neváháme ani minutu, balíme kufry a jedeme bydlet do Německa. Nejvíc se těším na to, až všichni lidi pochopí, že zvolili špatnou stranu. Já osobně bych volila stranu Top 09 nebo ODS. Toto je můj osobní názor a pokud se někomu nelíbí, ať si prdel políbí. Jak se říká :)


Hlasy ve volbách 2013